Milanistat, emocionet kuqezi

VIDEO – Emocione absurde! Milan-Fiorentina, goli i Leao bën të shpërthejë tribuna

News

Një ndeshje që të bën zemër ajo mes Milanit dhe Fiorentinës, padyshim për rosonerët dhe tifozët. Një fitore e bukur, e merituar, me zemër, ajo e arritur nga skuadra e Stefano Piolit, që nëpërmjet saj ushqen ëndrrën e madhe skudeto. 3 pikë shumë të rëndësishme, që shërbejnë për të mbajtur në distancë rivalin Inter.

Sot, San Siro priti 70,000 tifozë rosonerë. Një atmosferë e jashtëzakonshme në Meazza dhe esenciale për të karikuar djemtë në finalen e këtij sezoni.

Goli i portugezit fiku çdo frikë dhe skuadra shijoi në maksimum kënaqësinë e tifozëve të saj! Leao, i intervistuar pas ndeshjes, e quajti momentin e golit më të bukurin e karrierës së tij deri më sot. E si mos t’i japim të drejtë? Reagimi i tribunës e ka përfshirë në magjinë e futbollit!

Milan, ngazëllimi i tribunës ndaj golit të Leao: video drithëruese!

Drejtpërdrejt nga San Siro vijnë disa pamje absurde të marra menjëherë pas golit të Leaos. Nga video mund të shihni shpirtrat në ekstazë të tifozëve të pranishëm në Tribuna, të cilët shijojnë momentet para dhe pas golit. Britma lumturie, përqafime, njerëz të që hidhen njëri mbi tjetrin për të festuar.

Imazhe që përcjellin idenë se sa ambienti i Milanit është i përhumbur dhe i lumtur në ëndrrën e tij më të madhe, atë për të parë Djallin duke ngritur skudeton. Por është ende herët për të folur, kanë mbetur edhe tre ndeshje deri në fund, tre finale siç deklaroi Leao. Megjithatë, për momentin, nuk mund të bësh tjetër veçse të shijosh këto momente të çmuara që shkaktojnë emocione të jashtëzakonshme.

Le ta shijojmë së bashku videon që tregon ekzaltimin e madhe të tifozëve për golin e Rafaelit.


Të gjitha imazhet dhe videot janë të mbrojtura nga e drejta e autorit për pronarët e tyre përkatës

Ju mund të pëlqeni edhe