Milanistat, emocionet kuqezi

Upsss… ndërhyn Galliani: një goditje për në Serie A

News

Me përfundimin zyrtar të sezonit, duke qenë se akti i fundit erdhi dje me finalen e Champions League, mund të fillojmë të flasim seriozisht edhe për negociatat e merkatos verore.

Janë shumë lojtarët që do të dalinn në shitje 30 qershorin e ardhshëm. Asnjëherë si këtë vit nuk mungojnë mundësitë low cost në merkato. Mjafton të mendosh se, deri më sot, lojtarët të kalibrit të Pogba, Dybala, Rudiger apo Di Maria janë ende të pasigurt për të ardhmen e tyre dhe gati për të lëvizur me kosto zero.

Tra questi c’è anche un attaccante italiano su cui il Milan sta facendo più di un pensiero. I rossoneri si sono già assicurati con la formula del parametro zero Divock Origi, ormai ai saluti con il Liverpool. Ma i ben informati parlano di un altro profilo offensivo seguito da tempo.

Mes tyre është edhe një sulmues italian për të cilin po mendon edhe Milani. Rosonerët tashmë kanë siguruar me formulën e parametrit zero Divock Origi, në lamtumirë me Liverpoolin. Por të mirë informuarit po flasin për një tjetër profil sulmues që është ndjekur prej kohësh.

E do Monza, për në Serie A

Sulmuesi italian që po bën të flitet për të, gjithnjë e më afër skadencës së kontratës, është Andrea Belotti. Qendërsulmues i kombëtares italiane por mbi të gjitha kapiten i Torinos. Klas ’93 nuk i ka mbyllur ende përfundimisht dyert e rinovimit, por synimi duket se është të ketë një eksperiencë të re.

Mbi Belottin nuk është vetëm Milani, i cili në çdo rast e ndjek me interes. Ditët e fundit është folur edhe për interesim të mundshme për Gjelin nga Napoli, Atalanta dhe Roma. Sulmuesi do të vendosë me qetësi dhe me reflektim se çfarë do të bëjë sezonin e ardhshëm, por propozimet në letër nuk mungojnë.

Ajo më e bujshmja, sipas asaj që shkruan sot La Stampa, mund të arrijë shumë shpejt. Duket se në aferën Belotti po ndërhyn edhe Monza. Granata numër 9 do të ishte super goditja e menduar nga Adriano Galliani për skuadrën brianzole në funksion të sezonit të ri.

Sigurisht gjithçka do të konkretizohej vetëm në dy raste: nëse Monza do të duhet të arrijë sonte promovimin e parë historik për në Serie A. Dhe mbi të gjitha duhet bindur Belotti që të pranojë një projekt inovativ dhe futurist, duke filluar nga poshtë, në vend që të luajë në një klubi më ambicioz në të tashmen.

Thuhet se Silvio Berlusconi, që së bashku me Gallianin drejton Monzën, është një adhurues i madh i Belottit. Ish pronari i Milan mund t’i garantojë atij një pagë të pasur për ta bindur të luajë në Brianza. Milan mund mbetet kështu keq, nga dy nga të njohur të tij të vjetër.


Të gjitha imazhet dhe videot janë të mbrojtura nga e drejta e autorit për pronarët e tyre përkatës

Ju mund të pëlqeni edhe