Milanistat, emocionet kuqezi

Tre opsionet për Zaniolo. Dhe Milani shikon me kujdes: Lajmet më të fundit

News

Pas një periudhe të mjegullt dhe pushimi, i detyruar edhe nga disa probleme fizike që e patën prekur, Nicolò Zaniolo e ka rifituar Romën dhe besimin e trajnerit, José Mourinho.

Titullar përballjen e dyfishtë shumë të rëndësishme në gjysmëfinalen e Conference League ndaj Leicesterit, që i mundësoi giallorosëve të arrijnë në finalen e Tiranës, në Shqipëri, ku do të përballen me holandezët e Feyenoord, emri i tij vazhdon të mbushë faqet e gazetave dhe webit përsa i përket merkatos. Muajt ​​e fundit, është përfolur shumë për transferimin e tij dhe emri i tij është afruar me ekipet më të mëdha.

Bisedimet për zgjatjen e mundshme të kontratës me Romën, aktualisht në skadencë më 2024, nuk kanë nisur asnjëherë, përveç disa kontakteve joformale mes palëve. Siç ju kemi thënë muajt e fundit, ky aspekt nuk paraqet prioritet për momentin për klubin kryeqytetës.

Zaniolo dhe tre opsionet në tavolinë: më të rejat

Në pritje për të kuptuar se si do të mbyllet sezoni, vazhdohet të diskutohet se cila do të jetë e ardhmja e Zaniolos. Dhe, sipas lajmeve më të fundit nga redaksia e calciomercato.it, opsionet në tavolinë vazhdojnë të jenë tre: shitja që në seancën e ardhshme të merkatos verore, me Romën që me kënaqësi do të merrte një fitim mirë prej 50 milionë eurosh, zgjatja e kontratës, me një marrëveshje që duhet arritur mbi shifra të rëndësishme, qëndrimi te giallorosët pa rinovim, me të gjitha implikimet e rastit.

Në çdo rast, në qendër të vëmendjes është edhe Milani. Rosonerët, të cilët po ndjekin edhe pistën Berardi të Sassuolo, janë shumë të interesuar për ish Interin dhe po monitorojnë nga afër situatën, me ardhjen e pronësisë të ri që mund të çojë në investime të konsiderueshme për të përforcuar skuadrën në dispozicion të mister Stefano Piolit. Tani e gjithë vëmendja është përqendruar te finalja e sezonit. Pastaj, do të duhet domosdoshmërisht të flitet, madje edhe për gjëra të tjera.


Të gjitha imazhet dhe videot janë të mbrojtura nga e drejta e autorit për pronarët e tyre përkatës

Ju mund të pëlqeni edhe