Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Spalletti akuzon: “Milani favorizohet nga episode prej historisë së tij”

Trajneri i azurrëve Luciano Spalletti ka folur në konferencën për shtyp duke komentuar Napoli-Milan dhe pati për të bërë disa kundërshtime për arbitrimin.

Sipas trajnerit blu, kuqezinjtë kanë qenë favoritë për historinë e tyre në Champions League: “ADN? Për sa i përket episodeve që ka bërë shumë, me siguri duke parë historinë dhe personazhet pranë skuadrës i jep bindje. Por ky është një kompeticion që i përket pikërisht për shkak të historisë që kanë. Dhe prej kësaj eksperience kanë përfituar edhe ndonjë episod të vogël në favor. Sonte pati një penallti për Lozanon, i thyen kyçin e këmbës. Ndoshta e kaluara në Champions League paksa…”.

You might also like