Milanistat, emocionet kuqezi

Shtohet konkurrenca anglez për mesfushorin sulmues: por Milani ka vendosur

News

Një nga goditjet e mundshme të merkatos së verës së Milanit mund të vijë nga Anglia, me mesfushori sulmues që është në skadencë kontrate me Manchester United

Merkato Milan verën e ardhshme do të kalojë me siguri nga e ardhmja e disa lojtarëve, siç është ajo e Brahim Diaz, i cili nuk është aspak i sigurt për një vend.

Një nga zëvendësuesit e mundshëm të elfit spanjoll duket të jetë Jesse Lingard, mesfushori sulmues 29-vjeçar, të cilit i skadon kontrata me Manchester United. Milani i ka vënë prej kohësh sytë tek ai, por mbi të janë edhe skuadra të tjera evropiane, të cilët po e monitorojnë situatën nga distanca.

Megjithatë, është Premier League konkurrenti kryesor i kuqezinjve për të ardhmen e mesfushorit sulmues. Sipas lajmeve më të fundit, West Ham, Newcastle e veçanërisht Aston Villa do të ishin fort mbi djaloshin. Sipas asaj që zbulohet nga gazetari Ekrem Konur, Villans do t’i kishin ofruar madje një kontratë pesëvjeçare.


Të gjitha imazhet dhe videot janë të mbrojtura nga e drejta e autorit për pronarët e tyre përkatës

Ju mund të pëlqeni edhe