Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Rikthehet Donnarumma: njoftimi që nuk e prisni

Pas lamtumirës nga Milani dhe fitimit të kampionatit europian, Gianluigi Donnarumma ka përjetuar një periudhë vërtet të komplikuar. Ka hasur tmerrësisht për t’iu imponuar PSG-së dhe shpesh i ka lënë vendin Navas.

Con l’arrivo di Galtier tutto appare cambiato. Il tecnico ha preso una decisione netta, facendo giocare l’italiano titolare. L’ex rossonero è stato così sempre schierato dal primo minuto. Nella parentesi con la Nazionale ha fatto bene. Ora è pronto a convincere totalmente anche sotto la Torre Eiffel.

Por, me ardhjen e Galtier, gjithçka duket se ka ndryshuar. Trajneri ka marrë një vendim të qartë, duke bërë të luajë italiani titullar. Kështu, ish-rosoneri ka zbritur gjithmonë nga minuta e parë, në fushë. Ish rosoneri kështu Në kllapa me kombëtaren e bëri mirë. Tani është gati të bindë plotësisht edhe nën Kullën Eifel.

Megjithatë, për Donnarummën, e ardhmja nuk do të jetë domosdoshmërisht në Paris përgjithmonë. Lojtari, që gjithmonë ka thënë se është një super tifoz i Milanit, mund të rikthehet në Itali. Një hipotezë që agjentja e tij Rafaela Pimenta nuk e ka përjashtuar plotësisht: “A do të kthehet në Itali? E di që gjërat në Paris po shkojnë mirë dhe se Gigio gjendet shkëlqyeshëm. Por askush nuk e di të ardhmen”. Modus operandi e drejtuesve të agjencisë, pas vdekjes së Mino Raiola, nuk duket se ka ndryshuar.

Serie A, e ardhmja e Donnarummës duket e shënjuar

Milan sigurisht që nuk po mendon për Gianluigi Donnarumma. Mike Maignan po provon të jetë portieri më i mirë në Serie A dhe tifozët sigurisht nuk kanë mall për mbrojtësin ekstrem klas 1999 që e braktisi Milanin.

Por në Itali, siç dihet, ka nga ata që janë gati ta presin krahëhapur, ka nga ata që ëndërrojnë ta kenë në portë. Në verën e lamtumirës së tij me Milanin, gjithçka dukej gati për transferimin te Juventusi. Por, biankonerët, nuk arritën të krijonin hapësirë ​​për të, duke shitur Szczesny dhe blerja e Donnarummës u desh të shtyhej. Nga ana tjetër, marrëdhëniet mes Pimentës dhe bardhezinjve, siç tregon edhe afera Pogba, janë më se të shkëlqyera.

You might also like