Milanistat, emocionet kuqezi

Për Mediaset mund të prishet gjithçka, ndërsa Maldini…

229
News

Situata që ka të bëjë me Milanin sigurisht që nuk është e lehtë për t’u interpretuar. Kjo për një arsye të thjeshtë: janë të paktë ata që e dinë se çfarë ka në mendje Paolo Maldini së me gjithë pjesën tjetër të menaxhmentit. Megjithatë, faktikisht, mbizotëron ndjenja se diçka e madhe po lëviz. Dhe kjo, qartësisht, ka vetëm një arsye: dëshirën për t’i dhënë Piolit një skuadër që jo vetëm mund të përsërisë atë që pamë sezonin e kaluar, por që njëkohësisht të mund të bëjë mirë edhe në respekt të impenjimeve evropiane.

Maldini në punë, por sytë nga surprizat

Siç thamë, drejtuesit rosonerë po lëvizin por ende nuk është e qartë se në cilin drejtim. Le të themi se ka dëshirë për të përforcuar mesfushën dhe, nëse është e mundur, të mund të peshkohet edhe pak në fazën sulmuese. Madje, në përgjithësi, edhe mbrojtja do të ishte në vëmendje, aty ku Pioli do të donte të vinte theksin. Sidomos përballë rasteve tërheqëse. Surpriza mund të ishte një heqje dorë që do të ndryshonte – përsëri – letrat në tavolinë.

Dyshime në mesfushë

Një lëvizje surprizë në mesfushë: tërheqja nga gjithçka për t’u përqëndruar mbi tjetër. Emri numër një në krye të listës së drejtuesve rosonerë është ai i lidhur me Pape Sarr: klasin 2022 të Tottenham. Por, sipas Sportimediaset – transmetuar në Italia 1 – vëmendja është megjithatë diku tjetër. Milani po pyet veten: a na duhet vërtet një goditje në mesfushë? A nuk do të ishte më mirë të investohej në reparte të tjera të fushës? Sipas zërave të mbledhura ekskluzivisht nga redaksia jonë, Maldini do t’i kishte idetë e qarta.

Maldini punon kokëulur

Nëse heq dorë nga gjithçka apo jo, do ta zbulojmë. Por, nga ajo që dimë, drejtuesit e rosonerëve po bëjnë disa përpjekje. Kjo është edhe arsyeja se pse duhet t’i mbajmë sytë hapur të paktën deri më 20 gusht. Datë kur – përsëri sipas lajmeve të mbledhura prej nesh – mund të jetë vendosur një deadline i dobishëm për të përcaktuar nëse që nga ai moment e më tej, fondet e merkatos do të jenë të destinuar vetëm për një blerje dhe jo për dy, siç mendohet tani. Të shohim, situata është e nxehtë. Vërtetë e nxehtë.


Të gjitha imazhet dhe videot janë të mbrojtura nga e drejta e autorit për pronarët e tyre përkatës

Ju mund të pëlqeni edhe