Milanistat, emocionet kuqezi

Milani ëndërron me Investcorp: zgjidhet goditja që tremb Interin dhe Juven

103
News

Milan, Investcorp i bën të ëndërrojnë tifozët rosonerë: goditja e parë nën drejtimin e pronësisë së re është zgjedhur tashmë

Lajmet për ndryshimin e pronësisë së rosonerëve duken më pak të zhurmshme, por ndoshta vetëm sepse Milani është plotësisht i përkushtuar në luftën Skudeto. Rosonerët kanë dy pikë më shumë se Interi me tre ndeshje të mbetura. Një diferencë minimale, por gjithsesi e rëndësishme për të tentuar t’i shkëpusin kushërinjve fronin e kampionëve. Por ndryshimi i pronësisë nga Elliott te Investcorp vazhdon të mbetet një temë e nxehtë.

Fondi amerikan do ta shesë klubin për më shumë se 1 miliard euro, një shifër rekord për futbollin italian. Dhe Investcorp, 20% e së cilës zotërohet nga Mubadala, fondi sovran i Emirateve të Bashkuara Arabe, do të ishte gati të investonte shuma të konsiderueshme në klubin e rosonerëve, me synimin për ta konsoliduar në nivelet më të larta të futbollit dhe për ta rikthyer në krye të Evropës.


Të gjitha imazhet dhe videot janë të mbrojtura nga e drejta e autorit për pronarët e tyre përkatës

Ju mund të pëlqeni edhe