Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Milan, rinovimi dhe performanca zhvlerësojnë Leao: i ulet ndjeshëm çmimi

Milani nuk po kalon një periudhë aq të bukur në kampionat: ylli i tij, Rafael Leao, nuk ka shënuar që nga ndeshja kundër Leçes dhe vlerësimi i tij po ulet e ulet

Milani nuk po kalon një kohë të mirë në ligë: ylli i tyre, Rafael Leao, nuk ka shënuar që nga Lecce dhe vlerësimi i tij po bie vazhdimisht.

Çështja Leao, bie vlerai lojtarit të rosonerëve

Verën e kaluar, Milani kishte forcën të mos ulej në tavolinën e bisedimeve as me Chelsea, të cilët ishin gati të vendosnin në pjatë plot 120 milionë për të nënshkruar me Leaon. Sot portugezi, me aq sa ka treguar në fushë, po sheh që vlera e tij në merkato të bjerë nën vlerat treshifrore, me Maldinin dhe Massarën të cilët ishin të bindur, në rast mosrinovimi, se mund ta shisnin për minimumi 100 milionë. Nëse Leao është ai i dy muajve të fundit, të sjellësh në shtëpi 70-80 milionë (me 15% të shumës që i jepet Lille) do të jetë thuajse një kryevepër. Arritur në këtë pikë, gjithçka, me rinovimin ende në dyshim dhe një sezon ende për të luajtur mbetet për t’u parë.

You might also like