Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Milan-Napoli, formacionet e mundshme: Pioli përqëndrohet te Leao-Giroud

Formacionet e mundshme Milan-Napoli, ndeshja e parë çerekfinale e Champions League. Zgjedhjet e Stefano Pioli dhe Luciano Spalletti

Formacionet e mundshme të Milan-Napoli, për ndeshjen e parë çerekfinale e Ligës së Kampionëve të planifikuar për të mërkurën më 12 prill në orën 21:00 në ‘San Siro’, sipas ‘La Gazzetta dello Sport’ sot.

Këtu Milan – Trajneri i kuqezinjve, Stefano Pioli, duket se ka ndërmend të ripropozojë të njëjtët njëmbëdhjetëshe që fitoi 0-4 në ‘Maradona Stadium’ të dielën e kaluar në kampionat. Në fushë, pra, Simon Kjær në mbrojtje, Rade Krunić në mesfushë, Brahim Díaz dhe Rafael Leão në treçerekfushë dhe Olivier Giroud në sulm.

Këtu Napoli – Trajneri azurr, Luciano Spalletti, duhet të preferojë Mathías Olivera ndaj Mario Ruit në mbrojtje, ndërsa për sulmin ka dyshime të mëdha për praninë apo mungesën e Victor Osimhen. Nëse ai nuk ia del, duke pasur parasysh mungesën e Giovanni Simeone, është gati Giacomo Raspadori.

Le të shohim së bashku, pra, formacionet e mundshme Milan-Napoli të Champions League pak ditë para përplasjes në Milano.

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Kalabria, Kjær, Tomori, Theo Hernández; Tonali, Krunić, Brahim Díaz, Bennacer, R. Leão; Giroud. Në dispozicion: Mirante, Ballo-Touré, Florenzi, Gabbia, Thiaw, Pobega, Saelemaekers, De Ketelaere, Messias, Origi, Rebic. Trajner: Pioli.

NAPOLI (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Min-Jae, M. Olivera; Anguissa, Lobotka, Zieliński; Lozano, Osimhen, Kvaratskhelia. Në dispozicion: Gollini, Bereszyński, Juan Jesus, Østigård, Mario Rui, Elmas, Gaetano, Ndombele, Politano, Raspadori. Trajner: Spalletti

You might also like