Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Milan – Lecce, formacioni i mundshëm rosoner: vetëm mesfusha nuk ndryshon

Rikthehet kampionati dhe rikthehet edhe turnoveri për Milanin që do të përballet nesër me Leccen në San Siro: ndryshime në çdo repart përveç mesfushës

Rikthehet kampionati dhe rikthehet edhe turnoveri për Milanin që nesër në orën 18.00 do të përballet me Lecce në stadiumin Sansiro. Rikthim që nga minuta e parë edhe për Alessandro Florenzi që do të zëvendësojë Calabrian e skualifikuar; në qendër të mbrojtjes një balotazh mes Kalulu dhe Kjaer me francezin aktualisht në avantazh, në krah Tomori, ndërsa në të majtë hapësirë ​​për Theo Hernandez.

Në mesfushë, Kruniç dhe Tonali do të veprojnë si mentesha për sulmet përpara të treshes së mesfushorëve sulmues të përbërë nga Brahim Diaz, Ismael Bennacer dhe Rafael Leao. Koha për pushim përpara për Giroud, i cili duhet të zëvendësohet nga Ante Rebiç.

You might also like