Milanistat, emocionet kuqezi

Milan, lajmi shkatërrues: “Ikën që në janar! Ndërkohë, është konfirmuar se…”

460
News

Përsëri, gjithmonë Rafael Leao në qendër të lajmeve të merkatos që kanë të bëjnë me Milanin. Klubi rosoner dëshiron ta blindojë me një rinovim i cili, tashmë, duket shumë i ndërlikuar dhe kjo për një mori arsyesh. Nëntori do të jetë një muaj shumë i nxehtë në këtë drejtim: Maldini do të donte ta zgjidhte çështjen përpara fillimit të Botërorit. Megjithatë, për momentin – siç thekson TMW – nuk do të ishte planifikuar asnjë takim dhe ndjesitë do të ishin shumë negative.

Ka në fakt distancë si në shifrat e pagës ashtu edhe në ato të komisioneve, e deri te çështja e gjobës që i duhet paguar Sporting Lisbonës dhe klauzola e ndërprerjes për t’u përfshirë në kontratën e re të Leaos. Një situatë shumë e rëndë kjo për Milanin por që nuk mbaron me kaq. Kështu, në këtë kontekst kaq të ndërlikuar, vjen edhe një tjetër lajm shkatërrues, i cili – nëse konfirmohet – mund të shkaktojë një tërmet të vërtetë në shtëpinë rosonere që në janar.

Leao, lamtumirë që në janar?

Gjithashtu sipas asaj që raportohet nga Tuttomercatoweb, mundësia që Milani ta shesë Rafael Leaon që gjatë merkatos së messezonit është absolutisht konkrete. “Lojtari më i mirë i Serie A do të jetë në qendër të merkatos dimërore, sepse rosonerët vështirë se do të mund ta mbanin në rast të një superoferte”, shkruan TMW. Që më pas i shkon edhe më në detaje të situatës. Në veçanti, do të ishin dy klube gati të bënin përpara me tinguj milionash që në janar për sulmuesin rosoner: Chelsea dhe Manchester City.

Më pas TMW konfirmon se “do të ketë një propozim që do të ndikojë për 120 milionë euro në buxhetin e Milanit”. Ofertë që do të paraqitet nga Chelsea, i cili, në këtë ofertë do të përpiqet të fusë edhe disa homologë teknikë (Broja, Ziyech dhe Pulisiç të kërkuar këta edhe nga vetë Milani). Por edhe City do të dalë me një propozim të rëndësishëm, si për rosonerët ashtu edhe për Leaon. “Si mund të konkurrohen? Thjesht nuk ka mundësi – vazhdon Tuttomercatoweb, që më pas përfundon duke nënvizuar se” do të jetë një sfidë absolute për Milanin ta mbajë në janar. “Alarmi Leaos ka rënë, zhvillime të reja priten javët në vijim.


Të gjitha imazhet dhe videot janë të mbrojtura nga e drejta e autorit për pronarët e tyre përkatës

Ju mund të pëlqeni edhe