Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Milan, De Ketelaere: për momentin nuk ia vlen investimi

Milani, sidomos në kampionat, nuk po kalon një moment të mirë. Rosonerët mbeten ende të mbërthyer në vendin e katërt, por duhet të ruhen pas krahëve. Shumë mund të varet edhe nga zgjedhjet e bëra në treg. Milani ka investuar miliona në seancën e merkatos së verës: Charles De Ketelaere ende nuk e ka treguar atë që pritej.

Milan, De Ketelaere ‘dështimi’ i merkatos?

Maldini dhe Massara, përjetuan një merkato transferimesh 2022-23 plot gabime, më i dhimbshmi për momentin është ai i Charles De Ketelaere. Belgu u pagua shumë te Bruges: 32 milionë plus 3 bonuse. 31 paraqitje për Milanin, ende zero gola. De Ketelaere është një klas 2001, koha është padyshim në anën e tij: Charles është në përvojën e tij të parë larg vendit të tij, është normale që duhet kohë. Megjithatë, për momentin, ai nuk ka dhënë asgjë nga ajo që pritej, prandaj Pioli preferon vazhdimisht Brahim Diaz.

You might also like