Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato, një Milan ëndërrash: gati lista e frikshme për 2024 | Më të fundit

Milani dëshiron të vazhdojë të rritet në mënyrë eksponenciale edhe për vitet e ardhshme, me synimin për t’u rikthyer të jetë një nga top klubet më të rëndësishme dhe më me ndikim në botë. Projekti i Gerry Cardinale përqëndrohet pikërisht mbi këtë. Por për ta shndërruar idenë në realitet, padyshim që do të nevojiten edhe investime të rëndësishme në merkato.

Tashmë rrugëtimi i këtij sezoni në Champions League po e tregon potencialin e madh të klubit rosoner. Dhe po i tërheq gjithnjë e më shumë drejtuesit e lartë të klubit, të cilët tashmë duan një Milan super konkurrues jo vetëm në Serie A por edhe në Evropën që ka rëndësi. Pioli po bën çudira me ato që ka, tani ka nevojë për ndihmë. Padyshim në një mënyrë më të mirë se ajo që u bë në seancat e fundit të merkatos.

Këtë e dinë si Cardinale, ashtu edhe Maldini, Massara dhe të gjithë drejtuesit e kuqezinjve. Ne do të kemi nevojë për një merkato dukshëm shumë më të mirë se të kaluarat. Dhe, krahas disa të rinjve me potencial të madh, do të duhet të vijnë edhe kampionë tashmë të afirmuar, gati për në skenat e mëdha. Kjo pra është arsyeja se përse – sipas lajmeve të fundit të merkatos – në listën Milan janë të paktën 7 emra vërtet të rëndësishëm. Ja cilët janë ato, një nga një, në renditjen e redaksisë sonë:

1. Big ndërkombëtar

>>>Ruben Loftus-Cheek

2. I përkëdheluri i rosonerëve

>>>Nicolò Zaniolo

3. Top player

>>>Marco Asensio

4. Ëndërr e madhe

>>>Sergej Milinkoviç-Savic

5. Talent puro

>>>Rasmus Hojlund

6. Rikthehet dashuria?

>>> Gianluca Scamacca

7. Në krye të listës

>>> Jonathan David

Kjo pra,  ishte lista e ëndrrave të merkatos Milan për sezonin e ardhshëm. Por lajmet dhe të rejat e merkatos sigurisht që nuk mbarojnë me kaq. Në fakt, nëse ende nuk jeni ngopur ende, tani mbahuni fort. Lamtumirë De Ketelaere, bomba Icardi dhe një tjetër goditje e madhe: tani po qarkullojnë zëra të bujshëm! <<<

You might also like