Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan / Sulmi – Të rinj e të talentuar: në shënjestër Boniface dhe Openda

Victor Boniface dhe Loïs Openda janë objektivat e merkatos Milan për në sulm. Bashkë me bomberin më të kushtueshëm Jonathan David të Lille

Kanë qenë kolegët e të përditshmes sportive ‘Tuttosport’ sot që kanë bërë bërë një pasqyrë të lëvizjeve të mundshme të Milanit – për sa i përket sulmit – në merkaton e ardhshme verore. Një nga objektivat kryesore të klubit të rrugës Aldo Rossi është të gjejë një qendërsulmues të ri dhe të fortë. Për shembull, kanadezi Jonathan David nga Lille pëlqehet shumë këtyre anëve.

Merkato Milan, pëlqehet David por kushton

Klas 2000, ka shënuar 21 gola në kampionat deri më tani – një më pak se Kylian Mbappé i PSG-së – dhe ndiqet prej kohësh nga Milani. Nuk konsiderohet një ‘numër 9’ i vërtetë, por më shumë sulmues në lëvizje. Problemi për Djallin, megjithatë, nuk është ky, por çmimi që i bën Lille: 60 milionë euro.

Boniface dhe Openda në shënjestër të klubit të rrugës Aldo Rossi

Alternativat kryesore, pra, mund të jenë Victor Boniface, nigeriani i Union Saint-Gilloise dhe Loïs Openda, belgu i Lens, të dy klas 2000 dhe qendërsulmues me peshë, të përkushtuar ndaj golit. Vdekjeprurës në Europa League i pari, i shkëlqyer në Ligue 1 franceze i dyti këtë sezon. Milan, emri për sulmin e së ardhmes >>>

You might also like