Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan / Sky konfirmon hitin surprizë: “Mund të vijë falas!” | Lajme

Lajmet e fundit të raportuara nga Sky Sport Deutschland konfirmojnë se cili do të ishte një objektivi i merkatos Milan për sezonin e ardhshëm

Milani në kërkim të përforcimeve në funksion të merkatos së ardhshme verore. Sipas lajmeve të fundit që po qarkullojnë në ambjentin e kuqezinjve, Maldini dhe Massara janë tashmë në lëvizje prej disa kohësh për të identifikuar profilet e duhura për t’ia shtuar organikës së sezonit të ardhshëm. Edhe sepse do të ketë shumë punë për të bërë dhe praktikisht në të gjitha repartet. Prandaj, një sy do të shkojë edhe te të ashtuquajturat mundësi të merkatos, të cilat Milani i mban gjithmonë para syve. Do të jetë pra për t’u monitoruar me shumë kujdes merkato e futbollistëve që do të mbyllin kontratat e tyre këtë vit, gjë që do të paraqesë disa mundësi interesante.

Sky konfirmon: goditje merkato me zero kosto, edhe Milani në garë

Për sa i përket mesfushës, e cila do të ketë nevojë për disa shtesa në verë, tashmë kemi folur për Naby Keita që do të largohet nga Liverpool. Por Sky Sport Deutschland rilançon, në optikën Milan, edhe emrin e një tjetër mesfushori që aktualisht luan në Gjermani. Bëhet fjalë për Mahmoud Dahoud, ndarja e të cilit me Borussia Dortmund me kosto zero tashmë është vendosur. Sipas redaksisë gjermane të Sky, Milani është në garë për gjermanin klas ’96 bashkë me shumë klube të tjera. Për të të interesuara janë edhe Atletico Madrid, Sevilla, Betis, Arsenal, Leicester, Fenerbahce, Galatasaray, Napoli dhe Roma. Nëse Keita mund të përfaqësonte mesfushorin e sasisë që mungon në mes që nga lamtumira e Kessie, Dahoud mund të përfaqësonte një ardhje cilësore si zëvendës Bennacer. Megjithatë, në shtëpinë e kuqezinjve orët e fundit kanë mbërritur edhe lajme të tjera shumë të rënda. Maldini i habit të gjithë me një emër krejtësisht të ri!

You might also like