Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan / Shpërthen bomba: “Para plus kartën e De Ketelaere!” | Lajmi i fundit

Gjatë orëve të fundit, papritmas është një lajm i bujshëm merkatoje është shfaqur në orbitën Milan që përfshin edhe Charles De Ketelaere: çfarë po ndodh

Charles De Ketelaere është objekti i vërtetë misterioz i këtij sezoni të Milanit, zhgënjimi më i madh i merkatos së kaluar verore. Jo se blerjet e tjera kanë bërë më mirë se ai (shih, për shembull, Origi), por sepse blerja e tij i kushtoi kuqezinjve 35 milionë euro.

Një shifër shumë e rëndësishme, veçanërisht nën dritën e burimeve jo të pakufizuara ekonomike të Milanit. Maldini e deshi fort, besonte (dhe beson ende) në cilësitë dhe perspektivat e tij. Por, deri më sot, CDK-ja nuk i është përgjigjur asnjëherë në fushë, pavarësisht se ka pasur shumë raste për të shkëlqyer. Pra, me merkaton në portë, tani është legjitime të pyesim: çfarë do të bëhet me të ardhmen e mesfushorit sulmues belg klas 2001?

Zërat e merkatos mbi De Ketelaere qarkullojnë gjithmonë, me interesime të ndryshme që vijnë nga shumë anë. Edhe La Gazzetta dello Sport – ashtu siç ju kemi thënë gjithmonë edhe ne – ka nënvizuar në këto orë se CDK është i destinuar të qëndrojë sërish te Milani, edhe për vitin e ardhshëm. Por gjithnjë gjatë këtyre orëve ka shpërthyer një bombë e re e bujshme merkatoje që përfshin pikërisht 22-vjeçarin e Milanit.

Një sugjerim i çmendur

E dimë mirë interesin e disa klubeve angleze për De Ketelaere, i cili vazhdon të ketë një merkato të mirë nëpër Evropë dhe në veçanti në Angli. Leeds United është një nga skuadrat më të interesuara për CDK dhe disa zëra merkatoje thonë se në verë klubi mund të bëjë një përpjekje konkrete me Milanin. Por ka edhe më.

Në realitet, në fakt, lajmet më të bujshme të merkatos për Charles De Ketelaere po qarkullojnë pikërisht këtu në Itali. Kjo është zbulua këto orët e fundit nga Libero Quotidiano, që flet për një negociatë të mundshëm që – nëse konfirmohet – do të ishte vërtet e pabesueshme. Një shkëmbim ulërimë me Atalantën.

Secondo LQ infatti, il sogno di calciomercato del Milan sarebbe l’attaccante nerazzurro classe 2003 Rasmus Hojlund e l’idea sarebbe quella di inserire nella trattativa proprio il cartellino di De Ketelaere come parziale contropartita per il gigante danese. Una suggestione complicata quanto affascinante. Staremo a vedere. Nel frattempo però, attenzione anche ad altre clamorose novità di queste ultime ore. Follia Maignan, colpo Nelson: stanno rimbalzando voci pesantissime dall’Inghilterra! <<<

Sipas LQ, në fakt, ëndrra e Milan në këtë merkato do të ishte sulmuesi nerazurr klas 2003, Rasmus Hojlund dhe ideja do të ishte ajo e përfshirjes së kartonit të De Ketelaere në negociata si një homolog i pjesshëm për gjigantin danez. Një sugjerim sa i ndërlikuar aq edhe magjepsës. Të shohim si do të shkojë. Mirëpo, ndërkaq, vëmendje edhe lajmeve të tjera të bujshme të merkatos. Çmenduria Maignan, goditja Nelson: lajme të rënda po kërcejnë nga Anglia! <<<

You might also like