Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan: për pas-Leaon ëndrra është një fenomen 60 milionësh | Më të fundit

Nuk po përjeton një periudhë të lehtë, Rafael Leao, midis paraqitjeve jo në lartësinë e duhur dhe çështjes së rinovimit me Milanin që po zvarritet prej muajsh. Merkato e ardhshme rosonere do të jetë sigurisht sigurisht i kushtëzuar nga ajo që do të ndodhë në këtë drejtim. Por lamtumira që verën e ardhshme nuk është një mundësi për t’u përjashtuar. Krejt tjetër.

Milani vazhdon të shpresojë në rinovim. Gjatë javëve të ardhshme duhet të zhvillohen kontakte të reja mes palëve, besimi mbetet i paprekur. Megjithatë, vështirësitë e qarta dhe të dukshme për të arritur drejt tymit të bardhë të shumëpritur nuk mund të injorohen. Për këtë arsye, klubi i rosoner ka filluar tashmë të kërkojë një zëvendësues të mundshëm të një niveli më të lartë në rast se Leao duhet t’i thotë vërtet lamtumirë Djallit në fund.

Një nga opsionet në mendjen e drejtuesve të rosonerëve mbetet Nicolò Zaniolo, që aq shumë i pëlqen Maldinit. E nëse Leao do të shitej në verë, Milani do të kishte një thesar të madh në dispozicion për të mundur të riinvestonte në merkato. Pra, mund të synoheshin goditje edhe më të mëdha. Një në veçanti që, sipas Milanit, do të ishte trashëgimtari perfekt i Rafael Leaos: një fenomen me vlerë rreth 60 milionë euro.

Sugjstion ulëritës

Gjatë muajve të fundit, shumë emra – pak a shumë të pranueshëm – kanë ndjekur njëri -tjetrin si zëvendësues të mundshëm të Leaos te Milani. Nga i lartpërmenduri Zaniolo te Hakim Ziyech, nga Noa Lang në Saint-Maximin, duke kaluar nga Jérémy Doku, Christian Pulisic, Marco Asensio e shumë të tjerë. Por ëndrra e vërtetë e Milanit në merkato do të ishte një tjetër.

Siç raportohet – ndër të tjera – edhe nga Tuttosport, xhevahiri i Lille Joanthan David do të ishte gjithashtu një objektiv i rosonerëve. Një djalosh ende relativisht i ri (23 vjeç) i cili tashmë prej disa sezonesh ka bërë shkëndija me paraqitje dhe gola të shkëlqyera. Në gjendje për të luajtur si si sulmues që mbështet qendërsulmuesin në frontin sulmues ashtu edhe si qendërsulmues, David ka shifra marramendëse edhe këtë sezon. Dhe Milani do të kishte edhe një as nën mëngë për ta sjellë arritur ta sillte në Milano.

Autor i 21 golave ​​dhe 4 asistimeve në 30 ndeshje sezonale, sulmuesi kanadez me pasaportë amerikane ka një vlerë merkatoje që mund t’i kalojë edhe 60 milionë eurot. Por marrëdhëniet shumë të mira mes dy klubeve mund të favorizojnë suksesin e marrëveshjes së mundshme. Milani dhe Lille në fakt kanë mbyllur marrëveshje të ndryshme shumë të rëndësishme vitet e fundit (nga Rafael Leao te Tiago Djalò dhe Mike Maignan) dhe rosonerët mund të përfitojnë nga kjo korsi preferenciale për Jonathan David.

You might also like