Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan / Një lajme i bujshëm: “Rosonerët duan një big të Manchester City!”

Vjen një lajmi i papritur i merkatos Milan: rosonerët po mendohen të rrëmbejnë një top player të Guardiolës. Ja çfarë po përgatitet të bëjë Maldini

Udhëtimi i jashtëzakonshëm evropian i Milanit këtë sezon tregon se Djalli është bërë për të konkurruar në nivele të larta. Të njëjtat nivele në të cilat pronësia e rosonerëve – me Gerry Cardinale në krye – dëshiron të rikthejë klubin rosoner sa më shpejt të jetë e mundur. Champions League është shtëpia e Milanit dhe e tillë duhet të rikthehet të jetë në mënyrë të vazhdueshme edhe vitet e ardhshme.

Por, për ta bërë këtë rrugëtim rritjeje të mundur, do të nevojiten edhe investime në merkato të një kalibri të lartë. Pra, krahas lojtarëve të rinj për të cilët Milani do të dëshirojë të vërë bast në merkato, do të na duhen edhe disa goditje me peshë dhe përvojë ndërkombëtare. Për Ibrahimoviçin dhe Giroudin e ri, si të thuash.

Nga ky këndvështrim, orët e fundit po qarkullon një lajm i bujshëm sipas të cilit Milani po mendon për një super goditje nga Manchester City për verën e ardhshme. Me pak fjalë një big të madh ndërkombëtar: ja të gjitha detajet:

Sugjerimi surprizë

Sipas asaj që raportojnë kolegët e gazetës së njohur dhe autoritative angleze The Telegraph, Milani synon mbrojtësin e fortë të krahut klas 1990 Kyle Walker. Një profil i një niveli shumë të lartë, me eksperiencë të madhe ndërkombëtare dhe me cilësi teknike e mbi të gjitha atletike që mund t’i vinte vërtet në ndihmë Stefano Piolit. Dhe indiciet për një goditje të tillë do të ishin të gjitha.

Në krahun e djathtë, efektivisht, do të nevojitet një mbrojtës i ri cilësor, i cili mund të alternohet me Davide Calabria. Në fakt, në verë Sergino Dest është i destinuar t’i thotë lamtumirë Milanit, i cili nuk do ta shpagojë nga Barcelona. Dhe Walker mund të jetë emri perfekt për të përforcuar në mënyrë konkrete atë korsi. Por ka më shumë.

Anësori anglez faktikisht do të ishte në largim nga Manchester City, ku tashmë e ka humbur pozicionin e titullarit. Dhe me kontratën që i skadon më 2024, Walker mund të ndryshojë ajër me çmime shumë më të ulët: flitet për rreth 5/6 milionë euro, me një kontratë dyvjeçare për lojtarin. Me pak fjalë, një aferë e vërtetë. Por lajmet nuk mbarojnë me kaq, përkundrazi. Çmenduria Maignan, goditja Nelson: tani po dalin lajme shumë të rënda! <<<

You might also like