Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan / Një lajm i papritur: Maldini po mendon një goditje të çmendur!

Shumë lajme merkatoje për Milanin, i cili po lëviz në shumë fronte: midis largimeve, goditjeve të reja dhe marrëzive të mundshme të merkatos

Është kohë merkatoje, me Milanin i cili – teksa skuadra lufton në fushë për të arritur objektivat e saj – po shikon përreth me vëmendje të madhe dhe në drejtime të ndryshme. Një pasqyrë të lajmeve më të fundit të merkatos Milan e bën specialisti i merkatos Niccolò Ceccarini në editorialin e tij për TMW.

Kolegu dhe eksperti i merkatos shkruan: “Klubi rosoner tashmë i ka bërë disa zgjedhje. Një prej tyre është rikonfirmimi i De Ketelaere. […] Por ai që mund të largohet gjatë kësaj vere është Adli. Situata Në zhvillim edhe situata në lidhje me Ibrahimoviç. ‘Lamtumirë’ e mundshme e Origi”. Shumë emra në lojë për merkaton në dalje, por lajmi më i madh vjen për goditjet e mundshme në hyrje.

Ceccarini vazhdon: “Drejtuesit kuqezinj po mbajnë gjithashtu nën vëzhgim të fortë edhe Baldanzin dhe Parisin. Një sfidë interesante merkatoje me Interin mund të lindë për të parin. Parisi do të ishte një zgjidhje e shkëlqyer për krahun e majtë si zëvendësues i Theo Hernandez”. Por lajmi më goditës i orëve të fundit për merkaton Milan është një tjetër dhe flet për një ide të bujshme të Maldini për një goditje që do të ishte vërtet e çmendur.

Sugjerimi i fundit

Ndër emrat e shumtë që kanë përfunduar në listën e blerjeve të Milanit, tani do t’i shtohej edhe një tjetër krejtësisht i ri. Është padyshim i rëndë. Sipas asaj që është mësuar ekskluzivisht nga redaksia jonë, klubi i rosonerëve mesa duket po i kushton vëmendje dhe po ndjek me interes të veçantë Mattia Zaccagni të Lazios. Autor i një sezoni spektakolar, anësori italian do të kishte tërhequr vëmendjen e Maldinit. Dhe ka edhe shumë informacione që kemi mbledhur për këtë çështje.

Në veçanti, një sy çmimit që Lotito ka vendosur për shitjen e Zaccagnit: 40 milionë euro. Një shifër shumë e rëndësishme, por që Milani mund të ketë ndërmend ta verë në tavolinë për një anësor të ri cilësor. Sidomos në rast lamtumire të Rafael Leaos dhe/ose Brahim Diaz. Edhe sepse emri tjetër në kokën e Maldinit për atë repart është ai i Nicolò Zaniolo, i cili ka një klauzolë çliruese prej 35 milionë eurosh. Pak a shumë, aty. Por ka edhe më.

Kjo goditje me efekt të madh dhe shumë e rëndësishme për treçerekfishën e kuqezinjve mund të mbërrijë edhe pa lamtumirat e Leaos dhe/ose Brahim Diaz. Ndërkohë që, nga ana tjetër, hapi më i rëndësishëm është kualifikimi për në Champions League, pa të cilin çdo bisedë merkatoje e një niveli të caktuar do të rrëzohej si një kështjellë letre. Thënë kështu, lajmet nuk mbarojnë me kaq. Është zbuluar lista e plotë për verën: “Ja cilët ëndërron të blejnë Milani!”.

You might also like