Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan / Mendes propozon një sulmues nga Sevillja | Më të fundit

Siç dihet, në casa Milan një nga repartet që ka më shumë nevojë për një restyling për sezonin e ardhshëm është ai sulmues. Zlatan Ibrahimovic, siç konfirmohet nga zërat e ditëve të fundit nga Franca, nuk duhet të rinovojë me Djallin, edhe për shkak të problemeve të shumta fizike. E më pas është Divock Origi, i cili edhe ndaj Empolit, i futur në fushë nga Stefano Pioli nga 1′, tregoi përsëri se po has në shumë vështirësi për t’u përshtatur.

Sipas asaj që raportohet nga kolegët e calciomercato.it, Milanit do t’i ishte ofruar një sulmues, për më tepër me karakteristika atipike. Bëhet fjalë për Rafa Mir, i cili nuk duhet të rinovojë kontratën e tij me Sevillan dhe që agjenti i merkatos Jorge Mendes do t’ia kishte ofruar Djallit. Mbeten për t’u kuptuar synimet e klubit rosoner dhe formulat e mundshme të një transferimi të mundshëm në Milano.

You might also like