Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan / Maldinit ka një ëndërr: fenomeni që kushton 50 milionë! | Më të fundit

Me kualifikimin në Champions League e ardhshme, Milani mund të bëjë një goditje të madhe në merkato: ja cila është njëra nga ëndrrat

1 nga 2

Milan, shumë ëndrra në merkato

Në listën e merkatos Milan ka shumë objektiva për verën e ardhshme, disa prej tyre vërtet të mëdha. E nëse kuqezinjtë arrijnë të kualifikohen në Champions League e ardhshme, atëherë Maldini do të jetë vërtetë në gjendje të sjellë të paktën një goditje të madhe në Milano.

Natyrisht, kjo blerje efektivisht do të bëhej në sulm, repart që do të ketë nevojë për një qendërsulmues të ri të kalibrit të lartë. Nuk është rastësi që objektivat më të mëdha të Milanit në merkato kanë të bëjnë pikërisht me sulmin, mes pistave konkrete, sugjerimeve dhe ëndrrave të merkatos.

Në veçanti njëri do të ishte emri i parë – apo në çdo rast një nga të parët – në mendjen e drejtuesve të kuqezinjve për repartin sulmues të Milanit të së ardhmes. Një fenomen absolut me vlerë rreth 50 milionë euro.

VAZHDO LEXIMIN

You might also like