Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan / Maldinit ka një ëndërr: fenomeni që kushton 50 milionë! | Më të fundit

Emër goditës

2 di 2

Prej disa orësh në disa media sportive po qarkullon një emër për sulmin e Milanit, ai i Ansu Fatit nga Barcelona. I afruar edhe në të kaluarën me klubin rosoner, sipas disave zërave, 20-vjeçari blaugran mund të rikthehet në modë anëve të Milanellos. Një lajm që sipas asaj që na rezulton është krejtësisht pa bazë. Për disa arsye, meqë ra fjala.

Në fakt, sipas asaj që ka mbledhur redaksia jonë, e vërteta është se nuk do të ishte Ansu Fati ëndrra e vërtetë e Milanit për merkaton. Përkundrazi, një tjetër talent i madh që ka magjepsur Evropën prej disa kohësh me gola dhe lojëra të një cilësie të lartë. Një fenomen i destinuar të shkelë shumë shpejt skenat më të rëndësishme në absolut.

I referohemi Jonathan Davidit, një emër për të cilin ju kemi folur edhe në të kaluarën. Një lojtar shumë i fortë, klas 2000, i pajisur me shpejtësi, driblime, teknikë dhe hundë për gol. Xhevahiri i Lille ka një vlerë merkatoje prej rreth 50 milionë eurosh, por marrëdhëniet e mira midis klubit francez dhe Milanit mund të favorizojnë çdo negociatë. E sigurt është se Maldini po e ndjek nga afër David. Por lajmet nuk mbarojnë këtu. Cardinale është tërbuar: “Asnjë dyshim, ja çfarë ka vendosur!”

KTHEHU PAS

You might also like