Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan – Maldini ngre stekën për objektivin e ri, shpërthen luftë e egër

Siç dihet tashmë nga të gjithë është një objektiv i merkatos Milan. Drejtuesit e rosonerëve Paolo Maldini dhe Frederic Massara, mbetën shumë të impresionuar shumë nga mesfushori anglez, klas 1996, me rastin e ndeshjes së fazës së grupeve të Champions League të luajtur (dhe humbur 3-0) nga Milani në Londër kundër Chelsea më 5 tetor 2022.

Merkato Milan: sytë e ngulmuar mbi gjigantin Loftus-Cheek

Loftus-Cheek, i cili deri më tani ka bërë 26 paraqitje midis Premier League (18), Champions League (7) dhe League Cup (një), me një asist në Champions League, përveç Milanit, i pëlqen edhe mjaft skuadrave të tjera ndër të cilat janë Roma dhe pesë skuadra të Premier League. Këtë e ka zbuluar ‘Football Insider’.

Sipas gazetarit Fraser Fletcher, Loftus-Cheek, kontrata e të cilit me ‘Blues’ skadon më 30 qershor 2024, do të hidhet në merkato nga klubi i Todd Boehly për të bërë para: në fund të fundit, Chelsea, në atë rol, ka investuar bukurinë e plot 127 milionë eurove, në seancën e fundit të janarit, për të blerë Enzo Fernandez nga Benfica dhe për produktin e Akademisë londineze nuk ka më vend.

Loftus-Cheek, pra, mund të luajtë në Serinë A. Për të kuptuar nëse do t’i bashkohet Fikayo Tomorit te Milani apo Tammy Abraham te Roma: me të dy ka ndarë rrugëtimin në të rinjtë e Chelsea. Vlera e saj varion nga 25 deri në 30 milionë euro.

You might also like