Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan, lajmet më të fundit në kohë reale: Renato Sanches, nuk ka mbaruar akoma

178
News

10:05 – Milani ende nuk i ka humbur shpresat për Renato Sanches. Siç shkruan Il Quotidiano Sportivo, mesfushori nuk ka arritur ende një akord me PSG-në dhe kjo i mban “gjallë” Maldinin dhe Massarën, të cilët ende shpresojnë. Rosonerët gjithmonë kanë pasur një projekt-marrëveshje me Lille, ndërsa futbollisti shtyn të shkojë te Campos dhe Galtier. Por nëse vazhdon akoma shumë…

De Ketelaere, përqindja e saktë e rishitjes

9:00 – Sipas Gazzetta dello Sport, një element kyç në akordin mes Milanit dhe Bruges për De Ketelaere ishte klauzola e rishitjes: belgëve i garantohen të ardhura të rëndësishme për të ardhmen. Sipas lajmeve të ardhura, përqindja duhet të jetë rreth 12.5%. Kjo përqindje do të llogaritet mbi fitimet e rosonerëve, pra në diferencën mes 32 milionëve dhe shifrës së shitjes.

Milan, mbërrin De Ketelaere: së shpejti vizitat mjekësore

5:00 – Pas një negociate të gjatë dhe rraskapitëse, Milani e mbylli aferën De Ketelaere: 36 milionë në total për Club Brugge, i cilin më në fund ka vendosur të heqë dorë. Lojtari do të mbërrijë së shpejti në Milano dhe mes të dielës e të hënës mund të kryejë ekzaminimet mjekësore. Gjatë ditës priten përditësime të tjera.

Përshëndet Lucca: do të luajnë për Ajax-in

4:55 – Përshëndet Lorenzo Lucca. Për të ishte folur shumë në fillim të sezonit të kaluar për golat e shumtë të shënuar me Pizën në Serie B. Dhe pikërisht në atë periudhë, zërat për një ofertë të mundshme nga Milani, që nuk u konkretizuan kurrë, po bëheshin gjithnjë e më të shpeshta. Por më pas lojtari pati një rënie të fortë në paraqitshmëri derisa humbi edhe vendin e titullarit. Kur dukej një hap larg Bolonjës, ndërhyn Ajax: sulmuesi do të luajë ne Hollandë, një operacion prej një milion huazimi dhe 10 milionë bonuse.

Daniel Maldini në Spezia, është zyrtare

4:50 – Ditën e djeshme është zyrtarizuar edhe kalimi në huaz i Daniel Maldinit në Spezia. Një eksperiencë e rëndësishme për mesfushorin sulmues, i cili kështu do të mund të vendosë minuta në këmbë dhe të luajë me vijimësi. Rosonerët shpresojnë ta mirëpresin vitin e ardhshëm, më të pjekur dhe më të gatshëm për një Milan gjithnjë e më të madh.


Të gjitha imazhet dhe videot janë të mbrojtura nga e drejta e autorit për pronarët e tyre përkatës

Ju mund të pëlqeni edhe