Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan / Lajm i fortë: “Maldini e ka mbyllur goditjen!” | Të rejat më të fundit

Lajme të mëdha në Casa Milan: sipas të rejave më të fundit të merkatos, rosonerët tashmë e kanë bllokuar dhe mbyllur një goditje të rëndësishme

Po ç’merkato e ngecur: Milani, siç po ju tregojmë tashmë prej disa javësh, po lëviz në mënyrë shumë konkrete për verën dhe sezonin e ardhshëm. Kështu, Maldini dhe Massara po punojnë në disa fronte midis rinovimeve, shpagimeve, shitjeve të mundshme dhe blerjeve të reja.

Dhe duket se dyshja e merkatos Milan tashmë ka bërë shumë përparime në disa negociata, veçanërisht për disa blerje të reja. Njëri është prej kohësh i sigurt, ai i Marco Sportiellos si zëvendës Maignan. Por tani po qarkullon edhe një lajm tjetër sipas të cilit Milani tashmë e ka mbyllur një tjetër goditje të rëndësishme për merkaton verore.

Calciomercato.com ka zbuluar disa lajme të rëndësishme merkatoje në optikën Milan. E para është se klubi rosoner ka vendosur përfundimisht të mos i propozojë rinovim të ri kontrate Zlatan Ibrahimoviçit. E dyta megjithatë është se Djalli tashmë do ta kishte mbyllur për zëvendësuesin e suedezit.

Bëhet fjalë për Marko Arnautoviç, qendërsulmuesin 34-vjeçar në largim nga Bolonja, të cilin Maldini e ka bllokuar tashmë për sezonin e ardhshëm”, shkruan calciomercato.com. Që më pas nënvizon më pas se si Bologna do të “kënaqet” me një shumë prej më pak se 5 milionë eurosh për ta lënë Arnautovicin të largohet drejt Milanos, ana rosonere. E regjistrojmë pra këtë lajm shumë të rëndësishëm, në pritje të reagimeve të mëtejshme.

You might also like