Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan / Ikën Origi? Një ish nerazurr në oborrin e Piolit!

1 nga 5

I ardhur te Milani merkaton e kaluar verore, Divock Origi nuk ka bindur kurrë. E nëse ai largohet, do të ishte që tani gati zëvendësuesi i tij

Një tjetër ndeshje kampionati është arkivuar dhe Milani i Stefano Piolit ka kuptuar një gjë: do të duhet të luftojnë dhëmb për dhëmb nëse në fund të sezonit duan të festojnë fitimin e një vendi në edicionin e ardhshëm të Champions League. Napoli është i sigurt se do të marrë pjesë, Lazio pothuajse. Kanë mbetur edhe dy ‘slots’ të tjerë të lirë dhe pesë skuadra (Roma, vetë Milani, Interi, Atalanta dhe Juventus) që garojnë për t’i fituar. Nga e ardhmja evropiane e Djallit do të varen edhe shumë lëvizje merkatoje të dy drejtuesive Paolo Maldini dhe Frederic Massara.

VAZHDONI KËTU ⇒

You might also like