Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan / Ikën Origi? Një ish nerazurr në oborrin e Piolit!

3 nga 5

SEZON NEGATIV

Pra për të ‘shpëtuar’ merkaton verore dhe për të shpëtuar projektin e rritjes së Milanit, do të jetë thelbësore të mos gabohet më në ndeshjet që do të vijnë në Serie A. Djalli do të luajë sfida në letër të lehta (kundër Bolonjës, Leçes, Cremonese, Spezia, Sampdoria dhe Verona), por edhe përplasje të vërteta direkte (kundër Romës, Lacios dhe Juventusit) që do të përcaktojnë renditjen e tij përfundimtare. Deri tani – duhet thënë – viti për Milanin e Piolit është negativ. Filloi me Scudetton në gjoks dhe e gjen veten – 22 pikë pas Napolit lider me një vend në Champions krejt larg nga të qenit i sigurt. E shkëlqyer deri më tani rruga në Champions League, është e vërtetë: por fitimi i kupës, përballë luftanijeve si Bayern Munich, Manchester City apo Real Madrid, duket të jetë një ndërmarrje e ndaluar.

KTHEHU PAS

VAZHDO MË TEJ

You might also like