Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan / Ëndërrat rosonere në 7 goditje të frikshme për sezonin e ardhshëm | Të rejat më të fundit

Drejtuesit po punojnë për merkaton e afërt dhe për Milanin e të nesërmes: ja 7 ëndrrat e merkatos që Maldini ëndërron t’i sjellë në Milano gjatë verës

1 në 8

Milan, ëndrra të mëdha merkatoje

Një Milan që të jetë gjithnjë e më i fortë dhe më konkurrues në nivelet më të larta, si në Serie A ashtu edhe në Evropë: është ky vullneti dhe objektivi i drejtuesve të klubit rosoner. E për t’ia arritur qëllimit, natyrisht, do të nevojitet pak kohë. Por edhe dhe mbi të gjitha investime të mëdha dhe goditje në merkato.

Vera e ardhshme mund t’i japë Milanit të reja të mëdha në merkato, Milan i cili do të thirret të përforcojë organikën e tij me goditje cilësore dhe të kalibrit të madh. Në mënyrë të veçantë, nëse në fund, – siç shpresojmë të gjithë, klubi por edhe ne tifozët rosonerë – Djalli arrin të kualifikohet në Champions League e ardhshme. Pikërisht të ardhurat e mëdha evropiane do ta ndihmonin shumë menaxhmentin për të realizuar disa blerje të mëdha.

Siç thamë, emrat në shënjestrën e Maldinit dhe Massarës janë vërtet të shumtë dhe praktikisht për çdo repart të skuadrës. Por midis tyre, ka edhe disa objektiva të mëdhenj të merkatos që Milani ëndërron t’i sjellë në Milano gjatë verës: ja lista e plotë, emër për emër:

Vazhdo me emrin e parë duke klikuar këtu

You might also like