Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan / Eksperti i merkatos jep një lajm shumë të rëndë: “Më thonë se…” | Më të fundit

Këto janë ditë shumë të nxehta në casa Milan, midis situatave në fushë dhe merkatos që po afrohet me shpejtësi. Na presin javë të nxehta. Gjysmëfinalja e Champions League – e fituar në mënyrë të madhështore kundër Napolit – sfida finale e kampionatit dhe, së fundi, merkato.

Milani po lëviz që tani. Maldinit i duhet të punojë në shumë fronte, disa prej të cilave do të duhet të mbyllen madje edhe para fillimit zyrtar të merkatos së ardhshme verore. I referohemi, veçanërisht, shpagimeve ende në lojë (me atë të Brahim Diazit mbi të gjitha) dhe rinovimeve të kontratave.

Ajo e Olivier Giroud sapo mbërriti, një tjetër pazëll që përfundon në vendin e tij në mozaikun rosoner. Tani është rradha e Rafael Leaos, i cili mbetet edhe situata më e vështirë për t’u zgjidhur. Në të gjithë këtë, pikërisht gjatë orëve të fundit gazetari i njohur me besim rosoner, Carlo Pellegatti, ka zbuluar një lajm shumë të rëndë që vjen direkt nga Casa Milan.

Lajm i rëndësishëm

Një Leao shkatërrues e tërhoqi Milanin zvarrë në gjysmëfinalen Champions League. Pas ndeshjes në Napoli, sulmuesi ripërsëriti se ndihet mirë te Milani dhe se dëshiron të vazhdojë aventurën e tij me rosonerët. Por nënvizoi edhe se ka disa gjëra për të rregulluar.

Duke folur për këtë temë për Radio24, Pellegatti ka zbuluar: “Milani përsërit se dëshiron ta mbajë Rafael Leaon me çdo kusht. Kështu që ndoshta mund të marrin parasysh edhe gjobën që do t’i paguhet Sportingut. Problemi është për t’u kuptuar nëse Jorge Mendes do të përpiqet të marrë me zero kosto. Përshtypja e mbledhur pikërisht këtë mëngjes direkt nga Milani për Leaon është ‘Nuk mund ta humbim”. Me pak fjalë, klubi rosoner do të bënte gjithçka për ta blinduar Rafën në Milanello. Por lajmet nuk mbarojnë ende me kaq. Lamtumirë De Ketelaere, bomba Icardi dhe një tjetër goditje e madhe: tani po qarkullojnë lajme të bujshme!

You might also like