Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan – Derbi me Interin për super sulmuesin? Lajmi i fundit

Milani, pas një sesioni merkatoje me pak operacione, mund të lëvizë më shumë në verë. Drejtuesit e rosonerëve Maldini dhe Massara mund të kërkojnë profilet e duhura për t’i përfshirë në skuadër. Milan në seancën e ardhshme të merkatos mund të jetë në kërkim të sulmuesit të së ardhmes. Njëri nga emrat mund të jetë ai i Noah Okafor, sulmuesi me të cilin Milani takoi në Champions League. Ja të rejat më të fundit për sulmuesin e Salzburgut, direkt nga Spanja.

Merkato Milan, derbi i mundshëm për Okaforin?

Sipas Fichajes në Spanjë, përveç Milanit, për qendërsulmuesin e Salzburgut janë edhe Interi, Atletico Madridi dhe Arsenali. Një konkurrencë që do të ishte shumë e fortë për rosonerët, përfshirë një derbi të mundshëm me kushërinjtë nerazurrë.

You might also like