Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Merkato Milan / Çfarë emri ulëritës! Goditja e madhe që vjen në verë

Milani mund të mbyllë një goditje të madhe gjatë merkatos së ardhshme verore. Është ky është emri që afrohet me rosonerët

Kampionati nuk ka përfunduar ende, por drejtuesit e Milanit tashmë po mendojnë për lëvizjet që do të bëjnë gjatë merkatos së ardhshme verore. Objektivi është i qartë për të gjithë: të përmirësohet organika aktuale, duke u nisur nga një bërthamë e fortë lojtarësh që konsiderohen thelbësorë. Megjithatë, mbi shumë të tjerë ka dyshime në lidhje me qëndrueshmërinë te rosonerët: për këtë arsye klubi dëshiron të lëvizë në kohë e të gjejë zëvendësues të vlefshëm.

Gjatë orëve të fundit ka dalë emri i një lojtari që afrohet gjithnjë e më me këmbëngulje me Milanin. Bëhet fjalë për Armand Laurientè, një nga lojtarët e huaj më të mirë që ka ardhur në Serie A. Gjatë këtij sezoni, anësori ka luajtur me fanellën e Sassuolos: në fakt, në 24 paraqitje ka shënuar shtatë gola dhe ka dhënë gjashtë asiste. Jo keq për një fillestar në Serie A, veçanërisht po të mendohet se nuk ishte blerë për të luajtur si titullar.

Emri i tij është afruar edhe me Napolin, por që aktualisht me sa kemi marrë vesh nuk po kërkon zëvendës Kvaratskhelia, si dhe me Milanin. Te rosonerët ai do të kishte detyrën e rëndë për të zëvendësuar Leaon, e ardhmja e të cilit ende nuk dihet. Në fakt, 24-vjeçari zë të njëjtin pozicion në fushë ashtu si portugezët dhe kanë karakteristika të ngjashme. Nëse Leao do të shitej për shifra të rëndësishme, atëherë Milani nuk do ta kishte të vështirë t’i plotësonte kërkesat e Sassuolos. E duke folur gjithmonë për merkaton Milanit, vini re: Di Marzio sapo ka zbuluar një lajm shumë të rëndë për rosonerët <<<

You might also like