Milanistat, emocionet kuqezi

Mbrojtja, Maldini dhe Massara kërkojnë në Evropë. Hincapié alternativë e Diallo

43
News

Milani në këtë seancë të merkatos verore do të marrë një qendërmbrojtës dhe Piero Hincapié është një nga emrat e anketuar, së fundmi, nga drejtuesit e klubit të rrugës Aldo Rossi duke qenë se dështoi goditja Sven Botman, i cili dje pasdite është zyrtarisht lojtar i Newcastle United.

Merkato Milan: në shënjestër Hincapié

Për ‘Tuttosport’ sot, djaloshi Hincapié, klas 2002, është alternativa e Abdou Diallo më me përvojë, klas ’96, qendërmbrojtësi frankosenegalez mëngjërash në pronësi të PSG-së. Shoqëruesit e mbrojtësit ekuadorian, i cili shpërtheu në Atlético Talleres në Argjentinë dhe u transferua në Bayer Leverkusen verën e kaluar për më pak se 7 milionë euro, kanë zhvilluar tashmë kontakte me Milanin.

Por sa mund t’i kushtojë Hincapié, Djallit? ‘Aspirinët’ e vlerësojnë 30 milionë euro, domethënë pak a shumë sa Diallo. Megjithatë, kjo shifër mund të negociohet në rënie.


Të gjitha imazhet dhe videot janë të mbrojtura nga e drejta e autorit për pronarët e tyre përkatës

Ju mund të pëlqeni edhe