Milanistat, emocionet kuqezi

E PLOTË/ Leao në Instagram: “Jam i lumtur te Milani. Idhulli im? Është edhe Ibra, nëse jo nesër më vret…”

News

Rafael Leao ka ndërhyrë live në profilin e tij në Instagram, duke iu përgjigjur pyetjeve të disa tifozëve kuqezi. Më poshtë përgjigjet e tij:

Je i lumtur te Milani?

“Po jam i lumtur”

Do të shënosh të dielën?

“Të shpresojmë, do të përpiqemi. Jemi të karikuar”

Goli yt më i bukur?

“Ai i shënuar kundër Beneventos”

Kush janë idhujt e tu?

“Ronaldo, Mbappé, Neymar, Ronaldinho. Duhet të them edhe Ibrahimoviç, se nëse nuk them për të ai më vret”.

Si ndihesh me italishten?

“E flas mirë dhe me qetësi”

Shoku i preferuar i skuadrës?

“Shkoj mirë me të gjithë, janë të gjithë djem të mirë”

Kundërshtari më i vështirë që je përballur në Serie A?

“Skriniar, ai është i fortë”

Cila është ëndrra jote më e madhe?

“Ëndrra ime më e madhe është të fitoj Champions League”

Këtu më poshtë është live e gjithë intervista


Të gjitha imazhet dhe videot janë të mbrojtura nga e drejta e autorit për pronarët e tyre përkatës

Ju mund të pëlqeni edhe