Milanistat, emocionet kuqezi

Leao: “Momenti im më i bukur që kur luaj. Interi? Shohim punën tonën”

43
News

Fitore e bukur, emocionuese, e merituar! Milani mundi 1-0 Fiorentinën në një ndeshje të bllokuar deri në minutën e 82-të. Rosonerët zhvilluan një ndeshje të pastër, nga pikëpamja e lojës dhe posedimit. Pak më pak qartësi para portës, siç ndodh shpesh, por ishin vërtetë shumë mundësi për të shënuar.

Në fund e zgjidh Rafael Leao, falë një gabimi të portierit violë, Terracciano. Një rrjetë që shpërtheu ​​një thirrje çliruese besimi dhe guximi. Portugezi pasi rikuperoi topin hyri në zonën kundërshtare dhe pasi kaloi një mbrojtës goditi në portë.

Është pashmangshmërisht ai njeriu i ndeshjes. Dhe si protagonistët e mëdhenj e përfaqësoi ai skuadrën pas ndeshjes, duke u intervistuar nga mikrofonat e DAZN. Shumë, shumë gëzim në shprehjet dhe fjalët e tij. Më poshtë janë temat dhe deklaratat e sulmuesit të Milanit:

Për golin dhe për ndeshjen: “Është momenti më i bukur që kur luaj, gjëja më e rëndësishme janë 3 pikët. Krijuam shumë, kishte ardhur pak ankth. Ekipi im ka bërë një punë fantastike. Kjo ishte një finale, tani mungojnë 3 finale të tjera”.

Për ekzaltimin e qetë: “Të zë shumë ankthi, pastaj mbetet nervozizmi. Ekzaltimi sheh në zemër për familjen time, për ekipin tim, për tifozët. Jam shumë i emocionuar, shumë i lumtur”.

Për finalen e sezonit: “Ka një ankth të mirë sepse jemi në një moment fantastik. Duhet të jemi të gjithë të bashkuar, së bashku me tifozët tanë, për të arritur qëllimin tonë”.

Çfarë e ndihmon ekipin: “Ne përpiqemi të bëjmë atë që na thotë trajneri. Por ndonjëherë dëshira për të fituar, dëshira për të ndihmuar shokun e skuadrës”.

Do ta shohë Interin kundër Udineses: “Jo, ne gjithmonë shikojmë vetëm tonat”.


Të gjitha imazhet dhe videot janë të mbrojtura nga e drejta e autorit për pronarët e tyre përkatës

Ju mund të pëlqeni edhe