Milanistat, emocionet kuqezi

Lajmi i bujshëm: Maldini në punë për një çmenduri të vërtetë

382
News

Shumë mish në zjarr për Milanin, që po punon për të kompletuar skuadrën e tij gjatë kësaj merkatoje verore me goditje të tjera niveli. Prioritete janë mbrojtja dhe mesfusha, por nuk përjashtohen edhe surprizat e tjera të mëdha. Një qershi mbi tortë, ndoshta në ditët e fundit të merkatos. Por le t’i marrim me radhë.

Mbrojtja dhe mesfusha janë prioritetet

Përsa i përket repartit të prapëm, një kokë më kokë Abdou Diallo dhe Japhet Tanganga për rolin e lënë bosh nga Romagnoli, aktualisht e sheh francezin më përpara, edhe pse asgjë nuk është vendosur ende. Ndërsa, përsa i përket mesfushës, nga ana tjetër, emrat vërshojnë lumë, çdo ditë del një i ri, por sipas të rejave më të fundit duket se si Onyedika ashtu edhe Milani po flasin më shumë. Për më tepër, në mesfushë, nuk ka ende asgjë përfundimtare apo të qartë: gjithçka mund të ndryshojë edhe një mijë herë të tjera. Por goditja e vërtetë, ajo me shumë zhurmë, do të kishte të bënte me një surprizë të bujshme, një çmenduri merkato mbi të cilën Maldini vërtetë po punon gjatë këtyre orëve.

Siç thamë, në sprintin final të merkatos, klubi rosoner mund të bëjë ndonjë blerje afektive, ndoshta duke përfituar edhe nga disa mundësi të mira last minute. Dhe, nga ky këndvështrim, Maldini do të ishte ende duke ushqyer një ëndërr e madhe merkatoje.

Ide e çmendur e Milanit

Pavarësisht ardhjes së Charles De Ketelaere, vëmendje akoma për emrin e Hakim Ziyech. I pari në fakt mund të mos e përjashtojë apriori të dytin, prej kohësh i përkëdhelur nga Maldini i cili i vlerëson shumë cilësitë e tij. Dhe konfirmimet vijnë direkt nga Anglia, ku është pikërisht The Telegraph që zbulon se Milan dhe Chelsea do të kishin pasur kontakte të reja pikërisht për të folur për mesfushorin sulmues maroken. Maldini po shtyn për huazimin, sipas të gjitha gjasave me të drejtën dhe jo detyrimin e blerjes. Por, për këtë rast, lajmi është se Milani nuk ka hequr ende dorë nga Ziyech dhe po e përkëdhel ende idenë e çmendur për ta marrë në Milano marokenin, në ditët e fundit të merkatos, për ta bashkuar me De Ketelaere.


Të gjitha imazhet dhe videot janë të mbrojtura nga e drejta e autorit për pronarët e tyre përkatës

Ju mund të pëlqeni edhe