Milanistat, emocionet kuqezi

Lajme shumë të rënda: “Vini re, ka pasur një takim për …”

351
News

Nuk është e pazakontë që, në kohë merkatoje, të dalin lajme në mënyrë krejtësisht befasuese dhe Milani nga ana e tij për këtë diçka di. Në fakt, është pikërisht merkato që në përgjithësi funksionon kështu: duke qenë se kemi të bëjmë me një argument “fluid”, risitë dhe kthesat e papritura nuk mund të përjashtohen asnjëherë apriori. Thënë këtë, gjatë këtyre orëve kanë qarkulluar shumë lajme të këtij lloji në orbitën Milan.

Milan, lajmi më i fundit i merkatos (surprizë)

Në veçanti, zërat e fundit “të papritura” nuk kanë qenë aspak pozitive. Është folur, për shembull, për interesin e fortë të PSG-së për Rafael Leao, gjë që mund të destabilizojë shumë planet e merkatos Milan. Një ofertë nga një superfuqi ekonomike si klubi parizian do të ishte vërtet shumë e rrezikshme, nëse do të vinte vërtet. Por surpriza ndoshta akoma dhe më e madhe ka mbërritur këto orë direkt nga Italia dhe flet për një kthesë të vërtetë të bujshme.

Rafael Leao nuk është i vetmi xhevahir i rosonerëve që Milani do të donte të blindonte për të siguruar një të ardhme të ndritshme dhe fituese. Dhe lajmi i zbuluar nga calciomercato.it në TvPlay nga gazetari Enrico Camelio ka të bëjë me një nga xhevahirët e Stefano Piolit.

Milani, një tjetër big në rrezik?

Sipas Camelio, në fakt, Arsenali do të ishte lëshuar fuqishëm mbi Sandro Tonalin dhe madje do të kishte patur edhe kontakte me drejtuesit e rosonerëve në përpjekje për ta marrë mesfushorin në Londër. Ja cilat janë befasitë e zbuluara nga gazetari: “Milani dhe Arsenali janë takuar dhe kanë biseduar për Sandro Tonalin. Për klubin rosoner, Tonali nuk është në shitje, nuk mund të shitet. Por nëse do të vijë një ofertë prej 55 milionë euro, atëherë edhe Milani edhe mund ta shesë dhe më pas të bëjë dy goditje në mesfushë”. Një rrufe e vërtetë në qiell të qetë që, nëse konfirmohet, do të ndryshonte krejtësisht strategjitë e merkatos Milan. Por për momentin për këtë lajm të rëndë nuk ka konfirmime dhe të gjithë shpresojnë që ato të mos arrijë as ditët e ardhshme.


Të gjitha imazhet dhe videot janë të mbrojtura nga e drejta e autorit për pronarët e tyre përkatës

Ju mund të pëlqeni edhe