Milanistat, emocionet kuqezi

Kërkesë shock për mbrojtësin: tërhiqet Milani?

News

Një nga blerjet e reja që Milani kampion do të dëshirojë të bëjë për në skuadrën e sezonit të ardhshëm sigurisht që ka të bëjë me mbrojtjen. Prej muajsh në fakt po flitet për një goditje që drejtuesit po planifikojnë.

Ndërkohë që dyshja Kalulu-Tomori ka funksionuar më së miri duke ngritën një mur të patejkalueshëm mbrojtës. Veterani Kjaer po rikuperohet dita-ditës nga dëmtimi i ligamentit në gju. Por pavarësisht kësaj, Milani ka nevojë për një qendër të re, edhe për të kompensuar largimin tashmë të sigurt të kapiten Romagnolit për shkak të skadencës kontraktuale.

Është një mbrojtës që Milani e ka pëlqyer prej kohësh, aq sa e kanë kërkuar që në merkaton e janarit të kaluar. I cili, megjithatë, pavarësisht se e ka bërë të qartë se i vlerëson ngjyrat rosonere, rrezikon të mos vijë. Shumë, shumë klube po e kërkojnë këtyre ditëve.

E do Gjysma e Evropës

Qendërmbrojtësi shumë i kërkuar nuk është tjetër veçse Gleison Bremer. Braziliani, lideri i mbrojtjes së Torinos, ka marrë tashmë një vendim të parë dhe të pandryshueshëm. Ai do të largohet nga granatat në verë, siç ka lënë të kuptohet ditë më parë edhe trajneri i tij Ivan Juriç.

Bremer, siç thamë, është afruar shumë shpesh me Milanin. Në janar, sondazhet e para, por Demi nuk donte as të dëgjonte për një shitje në mes të sezonit. Dhe tani është koha për lamtumirë; mëkat, pasi që etiketa e Bremerit është rritur fjalë për fjalë javët e fundit.

Urbano Cairo, pronari i Torinos, ka kërkuar jo pak por 50 milionë euro për Bremerin. Një shifër shumë e lartë, gati e çmendur për një lojtar që me siguri do të largohet nga kryeqyteti piemontez. Por rritja e vlerës diktohet veçanërisht nga numri i klubeve që trokitën në derën e Toros për kartonin e tij.

Siç shkruan Gazzetta dello Sport, përveç Milanit, mbi Bremerin janë edhe rivalët e Inter dhe Napolit. Ka edhe shumë konkurrentë të huaj: Atletico Madrid ka një dobësi për brazilianin, ashtu si edhe Tottenhami i Contes. Pa harruar sondazhet e Leicester, Everton dhe Newcastle. Së fundmi i janë shtuar edhe dy të mëdhenj gjermanë, Bayern Munich dhe Borussia Dortmund.

Kushte që i mundësojnë Torinos të kërkojë shifra të larta për operacionit. Milani ka të ngjarë të me këto vështirësi të tërhiqet përfundimisht nga ankandi për Bremerin. Duhet kujtuar se rosonert e kanë një tashmë akord në parim me Sven Botman, një tjetër qendërmnrojtës në horizontin e tij prej muajsh dhe një operacion shumë më të realizueshëm.


Të gjitha imazhet dhe videot janë të mbrojtura nga e drejta e autorit për pronarët e tyre përkatës

Ju mund të pëlqeni edhe