Milanistat, emocionet kuqezi

Kampionati i ri, Milan-Inter, kur luhet Derbi: datat

38
News

Është hapur gjuetia ndaj Milanit. Rosonerët, kampionët e Italisë dhe gjithë tifozët e tij po njihen me kalendarin, rrugëtimin që mund të çojë drejt yllit të dytë.

Sfida më e pritur do të jetë padyshim derbi i Milanos. Ndërkohë që ishte ndeshja e kthimit, ajo që bëri diferencën sezonin e kaluar. Me Milanin, që arriti ta përmbysë me Olivier Giroud dhe nga ai moment ndryshoi ritmin në garën skudeto.

Data e parë për t’u rrethuar me të kuqe është 4 shtatori, rosonerët do të luajnë në shtëpi. Do të jetë një ndeshje e vlefshme për javën e pestë të Serie A.

Ndërsa derbi i kthimit do të luhet më 5 shkurt, për javën e 21-të.


Të gjitha imazhet dhe videot janë të mbrojtura nga e drejta e autorit për pronarët e tyre përkatës

Ju mund të pëlqeni edhe