Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

FOTO – Milan-Inter, mesazhi i Theo Hernandez: “FORCA!!!”

Gjithnjë e më pak orë kanë mbetur nga supersfida e rradhës midis Milanit dhe Interit, e vlefshme për ndeshjen e parë gjysmëfinale. Ja çfarë bën Theo Hernandez

Milan-Inter, një ndeshje e mezipritur prej të gjithëve: akti i parë i gjysmëfinales së Champions League është vetëm pak orë larg. Midis lajmeve mbi formacionet dhe opinionesh, Theo Hernandez, ka vlerësuar të çojë peshë zemrat e popullit rosoner.

Anësori i Milanit, Theo Hernandez, është i karikuar dhe fjalët e tij dëshiron të karikojë gjithë ambientin milanist në prag të derbit të mbrëmjes së sotme me Interin. Ja çfarë thotë francezit në Twitter.

“Euroderby!!! Përpara Milan!!!”. E gjithë ngarkesa Theo Hernandez, në funksion të derbit që tashmë mund të jetë vendimtar për të sqaruar se kush do të shkojë në Instabul për të luajtur trofeun e Champions League kundër fituesit mes Real Madridit dhe Manchester City. Kuqezinjtë i kanë humbur dy derbet e tyre të fundit këtë sezon, prandaj është thelbësore t’i dërgohet një mesazh Interit që në fillim, ende pa nisur mirë ndeshja. LEXO EDHE: …E gjithë Europa na ka zili!. Ja të rejat më të fundit

You might also like