Milanistat, emocionet kuqezi

E ardhmja është tani: Maldini po lëviz për një goditje të frikshme

242
News

Milani duhet të mbyllë merkaton e tij verore me të paktën disa blerje të tjera të rëndësishme. Prioritetet, për momentin, janë shumë të qarta: një qendërmbrojtës për të zëvendësuar Alessio Romagnolin dhe një mesfushor për të zëvendësuar Franck Kessie. Emrat e ofruar janë pa fund, Maldini dhe Massara po i studiojnë të gjitha alternativat, pa nxitim.

Milani, objektivat e merkatos në mesfushë

Kështu, sipas lajmeve të fundit që qarkullojnë në mjedisin rosoner, është mbi të gjitha në mesfushë që Milani ka një listë të gjatë objektivash të rëndësishëm. Pas dështimit me Renato Sanches, tani po flasim për shumë emra të ndryshëm: nga Frattesi te Pape Sarr, e deri te Tameze e shumë të tjerë. Por ka edhe një pistë tjetër që është pak të thuhet e bujshme që, në të ardhmen e afërt, mund të fitojë kuotë: një sugjestion ulëritës që do t’i çmendte tifozët rosonerë.

Në fakt, ndër dëshirat më të mëdha të merkatos Milan, është gjithmonë një emër i kalibrit të madh që bie në sy mes të tjerëve, ai i Sergej Milinkoviç-Savic. Dhe lajmet e fundit që vijnë në këtë front hapin skenarë vërtet të bujshëm nën optikën rosonere.

Milan-Milinkoviç: është e mundur

Në fakt, rreshteri është gjithmonë në pikëpyetje te Lacio, por që megjithatë, deri më tani nuk ka marrë ende ofertën e duhur. Maldini e pëlqen shumë gjigantin dhe – nëse nuk largohet këtë verë – mund të rikthehet në shënjestër që në janarin e ardhshëm. Arsyeja shpjegohet shpejt. Milinkoviç është në skadencë më 2024 dhe verën e ardhshme çmimi i kartonit të tij do të bjerë shumë, me Lotiton të detyruar ta shesë në mënyrë që të mos rrezikojë ta humbasë vitin e ardhshëm me kosto zero. Milani, në atë moment, mund të ishte alternativa më e mirë, duke pasur parasysh se biankonerët – me rikthimin e Pogba – do të përqëndroheshin në objektiva të tjera, si dhe sepse Lotito nuk do që t’ia shesë xhevahirin e tij nerazurrëve të Inzaghit, me të cilët i ka dhëmbë ende të helmuara. Ndërkohë Maldini qëndron në dritare dhe ndjen erën e goditjes së madhe, të vështirë por jo të pamundur.


Të gjitha imazhet dhe videot janë të mbrojtura nga e drejta e autorit për pronarët e tyre përkatës

Ju mund të pëlqeni edhe