Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Ditëlindja e Ibrës, Rafa lavde suedezit në rrjetet sociale: “Legjendë!”

Zlatan Ibrahimovic, sulmues i Milanit, sot mbushi 41 vjeç. Suedezi po rikuperohet nga operacioni në gju majin e kaluar dhe ka për objektiv t’i rikthehet fushave të lojës në janar 2023. Është normale që tashmë i kanë ardhur shumë mesazhe përshëndetëse nga bota e futbollit: një prej tyre është huazuar nga Rafael Leao për të lëvduar shokun e tij të skuadrës.

Portugezi përmes profilit të tij në Twitter ka ritwituar një post të publikuar nga ‘Goal’ dhe ka shtuar si mbishkrim një ‘Legjendë’ domethënëse. Mund të fajësohet?

You might also like