Milanistat
Milanistat, emocionet kuqezi

Ancelotti: Do ta doja Milanin në finalen e Stambollit, jo në çerekfinale

I intervistuar nga mikrofonët e Movistar, në përfundim të ndeshjes së Champions League mes Real Madrid dhe Liverpool, trajneri i Blancosve, Carlo Ancelotti, foli kështu për ndeshjen që përfundoi 1-0 falë golit të Karim Benzema: “Kemi luajtur mirë, nuk u mbrojtëm me bllok të ulët. Bëmë lojën që donim të bënim”.

Trajneri italian vazhdoi duke lavdëruar Liverpoolin: “Është një klub zotërinjsh. Bënë homazhe për Amancio dhe ishte shumë e mirë nga ana e tyre”.

Së fundi, Ancelotti përfundoi me një mendim në lidhje me shortin për çerekfinalen e Champions League: “Me kë të përballemi në çerekfinale? Nuk e di, por Milanin do ta doja në finalen e Stambollit, jo në çerekfinale”.

You might also like